Czy mój ból głowy, zawroty i mdłości to skutek odstawienia Pramolanu?

Witam, Od prawie 10 lat cierpię na nerwice lękową. Leczyłam się z przerwami u psychiatry. Ostatnio zażywałam tylko Clonazepam w małych dawkach jednak przez ok 4 miesiące. Lekarz ostatnio przepisał mi Pramolan, twierdząc, że jestem uzależniona od Clonazepamu. Clonazepamu je biorę od ponad ok 3 dni i tyle samo stosuje Prmolan jednak w nieco zmniejszonych dawkach ok 3/4 tabletki dziennie. Nie przyjmuje więcej ponieważ bardzo boję się skutków ubocznych. Dziś czuję się bardzo źle. Mam bóle głowy, zawroty i mdłości. Czym jest to spowodowane? Są to skutku uboczne Pramolanu czy może skutki odstawienia Clonazepamu. Prosiłabym bardzo o odpowiedź.

Są to skutki odstawienia benzodiazepiny jest to tzw. zespół odstawienny, abstynencyjny, może on trwać kilka tygodni lub dłużej, pramolan pomaga złagodzić skutki tego zespołu, ale przyjmujesz za małą dawkę, zgłoś się do lek.prowadzącego i opowiedz o swoim samopoczuciu, wtedy lekarz będzie wiedział więcej i bardziej Ci pomoże.