Czy mój mąż może mieć problemy z nerwami?

Witam. Mam problem z mężem od pewnego czasu zauważyłam że pojawiają się problemy związane z nerwami. Nie potrafi spać, ciągle jest zmęczony i nieobecny. Jego mama dała mu tabletki relanium i powiedziała że mu pomogą. Oczywiście mąż nie skonsultował tego z żadnym lekarzem. Zresztą uważa że on nie ma żadnego problemu z nerwami. W jego rodzinie bardzo dużo osób cierpi właśnie na tę chorobę. Jak mam mu pomóc? Jak przekonać? I gdzie się zgłosić?

Dzień dobry,
Doradzałabym konsultację z psychiatrą i niestety nie jestem wstanie podać recepty na przekonanie Pani partnera do wizyty. Z pewnością warto podkreślić w rozmowie, że byłaby to tylko konsultacja i być może dostałby leki po których lepiej by spał. Niestety nie mogę na podstawie tak krótkiego opisu stawiać diagnozy i określenie "problemy z nerwami" nie wiele mi mówi. Mam nadzieję, że uda się Pani przekonać męża na wizytę u specjalisty.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/