Czy moja waga jest prawidłowa względem wzrostu?

Mam 12 lat, 140 cm wzrostu wzrostu i ważę 41 kg. Czy wszystko układa się prawidłowo, czy może jestem za gruba?
12 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Twoja masa ciała jest odpowiednia do wzrostu i wieku, natomiast wzrost jest poniżej normy dla wieku.
Być może Twój niski wzrost jest uwarunkowany dziedzicznie, porozmawiaj z mamą o tym. Warto też poruszyć ten temat na bilansie zdrowia.
Redakcja abcZdrowie.pl