Czy moje choroby spowodują szybsze zarażenie koronawirusem?

Dzień dobry , chciałabym zapytać w związku z panującym obecnie koronawirusem czy jestem w grupie ryzyka? Mam 37 lat jestem mamą 4 dzieci urodzonych przez cesarskie cięcie podczas ostatniego w 2018 roku założono mnie gronkowcem złocistym a od 2012 roku choruje na pęcherzyca zwykłą śluzówkowo- skórną, czy to oznacza że mam się czego obawiać ?? I drugie pytanie o moje dzieci dwoje z nich jest alergikami 4 i 6 lat mam jeszcze Syna 14 lat i córkę 15 msc czy ktoś z nich jest narażony na zachorowania?? Będę bardzo wdzięczna za informację zwrotną i odpowiedź w tej sprawie. Pozdrawiam

niestety zakażenie COVID19 przebiega bardzo różnorodnie i trudno ocenić jak przebiegnie u danego pacjenta. choroby skóry nie są obecnie w grupie zwiększonego ryzyka gorszego przebiegu. U dzieci zwykle przebiega choroba bezobjawowo. Na zakażenie narażeni są wszyscy jednakowo