Jak schudnąć podczas leczenia sterydami?

Witam mam 35 lat i waże 87kg i w żaden sposób nie mogę schudnąć jestem 16 msc i 4 lata po ciążach i od 2012roku na stałe na sterydach biorę 4mg dziennie metrypredu na pęcherzyce zwykłą. Profesor zabronił mi wysiłku fizycznego stosowania pasów typu wibrująco odchudzający itp oraz jakich kolwiek preparatów wspomagających odchudzanie zwłaszcza doustnych. Czy jest coś co mogła bym zażywać żeby schudnąć ?? Bardzo zle się sama ze sobą czuje i nie za bardzo mogę na siebie patrzeć. Dziennie spalam z ćwiczeń fizycznych ok 400-600kcal robiąc przy tym ok 10km liczonych w krokach. Jem bardzo niewiele jeden dwa posiłki dziennie plus coś przegryzc pomiędzy. Nie jem słodyczy wogóle jem owoce. Bardzo proszę o radę co robić

Dzień dobry, redukcja masy ciała w trakcie leczenia sterydami może nie być łatwa ale nie niemożliwa. Na pewno należy unikać słodyczy i podjadania między posiłkami. Posiłki muszą zawierać pełnowartościowe białko (mięso, jaja, nabiał, ryby), zdrowe tłuszcze (roślinne, tran/ryby-DHA, EPA) a także węglowodany o niskim indeksie glikemicznym, nie należy przesadzać z owocami, jedna porcja dziennie wystarczy. Dodatkowo ważne jest nawadnianie organizmu1,5-2l wody mineralnej oraz zioła czystek, pokrzywa, skrzyp, Życzę powodzenia! W razie pytań zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam serdecznie
Agnieszka Stachura-Kapusta

Klinika Dobrego Dietetyka