Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Spożywanie tranu norweskiego podczas karmienia piersią

Karmię piersią i poza suplementacja witaminami dla kobiet karmiących pije tran norweski Mollers Tran który ma w składzie w zakecanej dawce m.in kwas EPA 0.4g oraz DHA 0.6g. Czy te kwasy przenikają do mojego mleka? Zależy mi aby córeczka skorzystała z właściwości tych kwasów.
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Karmienie piersią

Karmienie piersią przynosi wiele korzyści - zarówno mamie, jak i dziecku. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat naturalnego karmienia maluszka.

Mgr Anna Czyż Dietetyk, Bydgoszcz
36 poziom zaufania

Na wartość odżywczą mleka możemy wpłynąć właśnie poprzez jakość spożywanych przez nas tłuszczy. Należy zrównoważyć podaż tłuszczy pochodzenia zwierzęcego (m.in. masło, nabiał, mięso, ryby) tłuszczami pochodzenia roślinnego (oleje roślinne, orzechy z wyj. ziemnych, pestki, nasiona, sezam). Wskazane jest spożywanie tłustych ryb ze względu na zawartość cennych kwasów omega-3, które u dziecka wpływają na rozwój układu nerwowego i narządu wzroku. Tran nie jest złym źródłem, ważne jest jednak aby zwrócić uwagę z jakich ryb pochodzi (rekiny to np. ryby które bardzo kumulują rtęć, wątroba dorsza zawiera bardzo dużo wit.A, którą można przedawkować), najlepiej aby źródłem były ryby z czystych obszarów zimnowodnych. Ponadto pozostała suplementacja powinna być 2-3 składnikowa, np. wit.D z wapniem, żelazo z wit.C, wit.B6 z magnezem itp. - w zależności od potrzeb i poziomu zbilansowania diety.

0

Witam, jak najbardziej przenikają i w tej sytuacji nie ma potrzeby, żeby Pani stosowała dodatkowo taką suplementację u córeczki.
Pozdrawiam
Justyna Antoszczyszyn

Specjalistka do spraw żywienia. Absolwentka Technologii Żywności i Żywienia Człowieka.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy