Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy moje objawy wskazują na guza mózgu?

Dzień dobry, Od kilku tygodniu mam ból głowy, drżenie głowy i i cała wiec zaczęłam szperać w internecie co to może być. Znalazłam, że może to być guz mózgu, stwardnienie rozsiane albo jeszcze coś innego. Najpierw byłam pewna, że to guz mózgu. Czytając te objawy charakterystyczne zaczęłam zauważać je u siebie. Wmówiłam sobie, że tracę pamięć więc zaczęłam sprawdzać czy pamiętam co wydarzyło się parę dni temu albo co powiedziałam przed chwilą. Wczoraj natknęłam się na artykuł o stwardnieniu rozsianym i dzisiaj rano obudziłam się z dziwnym uczuciem stóp. Coś w stylu mrowienia i pieczenie. Zaczęłam sprawdzać czy utrzymuję równowagę, albo ciągle schylam głowę czy nie przechodzi prąd przez kręgosłup. Jestem załamana, gdyż taki objaw ma stwardnienie rozsiane. Myślę o tych stopach cały czas i sprawdzam czy mam w nich czucie. Ja już nie wiem czy to jest naprawdę, w sensie czy tak mi się dzieje, czy ja sobie to wmawiam i odczuwam. Czy to jest możliwe? Jestem aktualnie załamana bo boję się, że to mam i umrę.
KOBIETA, 19 LAT 3 miesiące temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Witam! Wygląda na to, że ma pani zaburzenia hipochondryczne i należy je leczyć w Poradni Zdrowia Psychicznego, lub w prywatnym gabinecie psychoterapeutycznym. Jeżeli ma Pani zapędy medyczne to najlepiej skierować kroki na Uniwersytet Medyczny, jednak przy takiej sugestywności raczej nie znalazłyby Pani obiektywnego spojrzenia na zgłaszane dolegliwości. Nigdy nie należy się leczyć samemu, nawet jak uważamy siebie za mistrza. Proszę się zdać na innych. Pozdrawiam W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy