Czy moje objawy wskazują na zakażenie HIV?

Witam. Jestem pełnoletnia i jeszcze nie odbywałam stosunku płciowego. Ponadto jestem hipochondrykiem i szybko wpadam w analizy... Od kilku dni zaczęłam zażywać tabletki antykoncepcyjne. Już po pierwszym dniu czułam się okropnie - mdłości, tępe bóle głowy, pieczenie w gardle i bóle w plecach, potem też mięśni. Na przestrzeni dni objawów doszło, np. bóle piersi czy żółty katar. Oczywiście zaczęłam czytać o objawach i natrafiłam na HIV. Przeczytałam, że te ujawniają się po 2-3 tygodniach. No i zaczęłam myśleć, te 3 tygodnie temu byłam u ginekologa. Co jeśli lekarz nie miał sterylnych narzędzi? Moja mama wyszła z zapaleniem pęcherza po ostatniej wizycie. Jaka jest możliwość tego hiv? To są tylko objawy tabletek czy może zbiegły się one z jakimś przeziębieniem?...

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

mało prawdopodobne, aby zaraziła się Pani wirusem HIV w gabinecie ginekologicznym. Lekarze dbają o sterylność narzędzi i nie mogą sobie pozwolić na tak ryzykowne działania.

Skoro niedawno rozpoczęła Pani stosowanie doustnej antykoncepcji hormonalnej, to bardzo możliwe, że opisane przez Panią objawy miały związek z tym faktem. Ponadto mogło dojść do przeziębienia lub grypy, których typowymi objawami są: bóle mięśni, pieczenie w gardle czy też katar.

Proszę udać się do lekarza rodzinnego i przebadać się.

Odpowiedzi naszych ekspertów na pytania z podobnej tematyki umieszczamy pod następującymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/powiekszenie-wezla-chlonnego-pod-koniec-przeziebienia-a-mozliwosc-zakazenia-hiv,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-obawiac-sie-zakazenia-hiv-po-tym-stosunku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-bol-gardla-i-podwyzszona-temperatura-sa-objawami-hiv.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.