Czy moje wyniki badań są prawidłowe?

Witam serdecznie Pani doktor ! Mam 80 lat, jestem kobietą. Mam torbiele na nerce lewej, warstwa korowa nerki lewej niewidoczna. Żyję z tą diagnozą od 13 roku życia, ale ostatnio bardzo źle się czuję, czuję ból pod lewym żebrem, oraz w okolicy krzyża. 27.10.2009 r. zrobiłam badania i chciałam prosić o ich analizę, być może Pani jest w stanie udzielić mi rzeczowej porady, bo pisząc szczerze, do tej pory spotykam się jedynie ze stwierdzeniem, że "to już jest wiek" i raczej konkretnej pomocy nie uzyskałam. Oto moje wyniki: OB - 6, leukocyty - 4,7, erytrocyty - 4,20, hemoglobina-13, hematokryt - 37, MCV - 88,2, MCH - 31, MCHC - 35,1, RDW - 12,8, płytki krwi - 172, limfocyty - 36,7, inne (Eo, Bazo, Mono) - 6,3, neurofile - 2,7, limfocyty - 1,7, inne (Eo, Bazo,Mono) - 0,3, neurofile - 2,7, ALAT - 11,80, ASPAT 21,55, kreatynina 0,78, eGFR 75. Bardzo proszę o poradę i z góry za nią dziękuję. Pozdrawiam, Rozalia.
KOBIETA, 80 LAT ponad rok temu

Kamica nerkowa

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowna Pani!

Jedyną nieprawidłowością wśród przedstawionych wyników jest eGFR, czyli współczynnik przesączania kłębuszkowego. Jest on w Pani przypadku obniżony. Jego wartość odpowiada drugiemu stadium przewlekłej choroby nerek, co z kolei odpowiada wczesnej przewlekłej niewydolności nerek. Doradzam wizytę w poradni nefrologicznej.

Pozdrawiam serdecznie

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty