Czy moje wyniki badań są prawidłowe?

Witam serdecznie Pani doktor ! Mam 80 lat, jestem kobietą. Mam torbiele na nerce lewej, warstwa korowa nerki lewej niewidoczna. Żyję z tą diagnozą od 13 roku życia, ale ostatnio bardzo źle się czuję, czuję ból pod lewym żebrem, oraz w okolicy krzyża. 27.10.2009 r. zrobiłam badania i chciałam prosić o ich analizę, być może Pani jest w stanie udzielić mi rzeczowej porady, bo pisząc szczerze, do tej pory spotykam się jedynie ze stwierdzeniem, że "to już jest wiek" i raczej konkretnej pomocy nie uzyskałam. Oto moje wyniki: OB - 6, leukocyty - 4,7, erytrocyty - 4,20, hemoglobina-13, hematokryt - 37, MCV - 88,2, MCH - 31, MCHC - 35,1, RDW - 12,8, płytki krwi - 172, limfocyty - 36,7, inne (Eo, Bazo, Mono) - 6,3, neurofile - 2,7, limfocyty - 1,7, inne (Eo, Bazo,Mono) - 0,3, neurofile - 2,7, ALAT - 11,80, ASPAT 21,55, kreatynina 0,78, eGFR 75. Bardzo proszę o poradę i z góry za nią dziękuję. Pozdrawiam, Rozalia.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Jedyną nieprawidłowością wśród przedstawionych wyników jest eGFR, czyli współczynnik przesączania kłębuszkowego. Jest on w Pani przypadku obniżony. Jego wartość odpowiada drugiemu stadium przewlekłej choroby nerek, co z kolei odpowiada wczesnej przewlekłej niewydolności nerek. Doradzam wizytę w poradni nefrologicznej.

Pozdrawiam serdecznie