Czy moje wyniki świadczą już o insulinooporności?

Witam. Od dłuższego czasu źle się czuję, jest mi słabo i czuje jakbym miała zemdleć. Dodatkowo moja waga cały czas idzie w górę pomimo tego, że na prawdę nie jem źle. Zrobiłam więc krzywa cukrową wszystko ok wynik na czczo lekko podwyższony 100 oraz insulinę. Na czczo 11.7 po godzinie 76 po 2 godzinach 74. Czy to może wskazywać na insulinoopornosc? Gdzie się udać z takimi wynikami?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

po pierwsze z wynikami powinna się Pani udać do lekarza internisty. Co do samych wyników badań, jeżeli dobrze interpretuję opis wynik glukozy, to pomiar 100 mg/dl może wskazywać na stan przedcukrzycowy.

Zgodnie ze wskaźnikiem HOMA, możemy podejrzewać, że jest Pani zagrożona insulinoodpornością. Wynik powinien wyjść poniżej 1, wtedy mówimy, że jest on prawidłowy, natomiast u Pani wynosi on ponad 2,5. Zalecamy, aby udała się Pani do lekarza, który spojrzy na wyniki i zinterpretuje je w odpowiedni sposób. Będzie on w stanie także zaplanować dalsze postępowanie.

W wolnej chwili może Pani zajrzeć do naszych artykułów, w którym szerzej opisaliśmy temat insulinoodporności:

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-insulinoopornosci

https://portal.abczdrowie.pl/insulinoodpornosc-terapeutyczne-wyzwanie

https://portal.abczdrowie.pl/zaskakujace-objawy-insulinoopornosci-wideo

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.