Czy moje wyniki świadczą o insulinooporności z hiperinsulinomią?

Witam! Czy moje wyniki świadczą o insulinooporności z hiperinsulinemia? Cukier na czczo 78 a insulina 13, po 1h cukier 168 a insulina 177 a po 2h cukier 106 a insulina 206. Dodam, że często mam spadki cukru, ospałość po węglowodanach i otyłość brzuszna, problem z utratą masy ciała i ciągle kg idą w górę.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zgodnie ze wskaźnikiem HOMA, który wynosi u Pani 2,5, można podejrzewać insulinooporność. Prawidłowy wynik wynosi 1, a pomiar, który wyszedł u Pani znajduje się na granicy, co w porównaniu do innych wyników, może świadczyć o schorzeniu.

Jeżeli chodzi o hiperinsulinemię, to także wyniki mogą o niej świadczyć. Ta choroba polega na tym, że pomimo występowania wyrzutu insuliny po posiłku, to nie działa ona w prawidłowy sposób i nie obniża poziomu glukozy we krwi.

Obydwa schorzenia są do siebie bardzo podobne, ich objawami są między innymi: bóle głowy, zmęczenie, senność, wzmożony apetyt i napady głodu.

Z wynikami powinna się Pani udać do lekarza, który zlecał badania, a najlepiej do diabetologa, który będzie w stanie dokładnie je zinterpretować i zaplanować dalsze postępowanie.

W wolnej chwili zachęcamy do poczytania naszych artykułów o insulinooporności i hiperinsulinemii:

https://portal.abczdrowie.pl/hiperinsulinemia

https://portal.abczdrowie.pl/insulinoodpornosc-terapeutyczne-wyzwanie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.