Czy moje wyniki świadczą o tym, że tworzy się torbiel?

Jestem po ostrym zapaleniu trzustki. Po dwóch miesiącach miałem ponowne badanie TK. Wyszlo iż mam regresję płynu wewnątrz. Płyn w okolicy trzonu i ogona trzustki. Schodzi lewym bokiem aż olewej przedniej nerki do miednicy. Granice plynunostre. Cechy utorbienia. Czy to znaczy ze tworzy sie torbiel? Prostata niepowiekszona ze zwapnieniami okołocewkowymi. Co to znaczy

Lek. Michał Lenard

Tak, najprawdopodobniej utworzyła się torbiel rzekoma trzustki. Konieczna będzie wizyta u chirurga, który oceni wyniki badań i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Być może konieczne będzie leczenie zabiegowe. Pozdrawiam!