Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mojemu dziecku może się coś stać po wypiciu takiego mleka?

Witam Mój syn ma 7 tygodni, wlasnie przed chwila przez pomyłkę wypił 90ml gotowego mleka modyfikowanego, które było przygotowane ponad 3 godziny temu i przez ten czas stało w temperaturze pokojowej... Czego się spodziewać?? Dziecko moze się zatruć? Jakie mogą być konsekwencje zdrowotne?
KOBIETA, 29 LAT 4 miesiące temu

Ryzyko związane z gastroskopią

Gastroskopia to badanie wykonywane w celu oceny stanu układu pokarmowego. Czy może być ono dla nas niebezpieczne? Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

mleko modyfikowane po rozrobieniu z wodą może stać poza lodówką maksymalnie godzinę, ponieważ jest świetną pożywką dla chorobotwórczych patogenów. Organizm, a zwłaszcza układ pokarmowy, niemowlęcia odznacza się niedojrzałością, jelita nie są zasiedlone dobroczynną florą bakteryjną i to sprawia, że dziecko jest podatne na infekcje, a także problemy trawienne. Odsyłam do odpowiedzi naszych ekspertów na te pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przechowywanie-mleka-modyfikowanego-w-odgrzewaczu oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jaki-czas-mozna-przechowywac-mleko-bebiko.

Niestety ryzyko jest tym większe, im młodsze dziecko. Skutki podania nieświeżego mleka mogą być różne i trudno je przewidzieć, ale należy liczyć się z wystąpieniem bólu brzuszka malucha, a nawet biegunki.

Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/jak-przygotowac-mleko-modyfikowane.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy