Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy może być to złamane żebro?

Od tygodnia czuję ból koło prawej piersi, nasila się podczas oddychania, obracania czy nawet wstawania z łóżka. Ból promieniuje od piersi przez zebra czasem aż do łopatki. Podczas oddychania czuję kłucie w klatce jakby coś na nią napieralo. Czy może być to złamane żebro? Czwarty tydzień leczę się również antybiotykami z powodu nieustępującego kaszlu.
KOBIETA, 23 LAT 2 miesiące temu

Badania krwi - AIAT

AIAT to inaczej aminotransferaza alaninowa. Jest to enzym wątrobowy, który bierze udział w przemianach białek. Czego dotyczy badanie? Jakie są prawidłowe wyniki ? Dowiedz się, oglądając film.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

opisane przez Panią dolegliwości są niepokojące i zdecydowanie wymagają konsultacji lekarskich. Na podstawie samego opisu niestety nie sposób postawić diagnozy.

Dodatkowo tak długie leczenie antybiotykiem, jeżeli jest bezskuteczne, wymaga pogłębienia diagnostyki. W tym celu warto wykonać antybiogram, by ocenić czy antybiotykoterapia jest w ogóle potrzebna. Ponieważ jednak w obecnej sytuacji epidemicznej niewykluczone, że boryka się Pani z infekcją SARS-CoV-2, wskazany jest kontakt telefoniczny z internistą – być może zadecyduje o skierowaniu Panią na badania w kierunku covid-19.

Więcej informacji na ten temat pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/jak-koronawirus-niszczy-pluca.

Ból w klatce piersiowej może wskazywać na złamane żebro, ale także na zapalenie płuc, stąd niewykluczone, że powinna Pani niezwłocznie wykonać RTG klatki piersiowej.

O zapaleniu płuc może Pani przeczytać w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-zapalenia-pluc-symptomy-ogolne-charakterystyka-choroby.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy