Czy może to być efekt głodu nikotynowego?

dzień dobry, mam pytanie zanim udam się do przychodni...otóż jakiś czas temu, ok 3-4 tygodnie całkowicie rzuciłam palenie po okresie ok 3-4 lat. Od momentu rzucenia palenia jedyną dolegliwością, którą zauważyłam jest w miarę luźny stolec koloru ciemny żółty, do tego wiatry i uczucie "bulgotania" w żołądku. Czy może to być efekt głodu nikotynowego, tudzież oczyszczania organizmu ? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

dolegliwości żołądkowo-jelitowe mogą być związane z rzuceniem palenia, ale również mogą mieć inne przyczyny. Rzucenie palenia może wpłynąć na układ trawienny, ponieważ nikotyna wpływa na motorykę jelit. Po odstawieniu nikotyny, układ trawienny może potrzebować czasu na dostosowanie się do nowej sytuacji.

W ciągu pierwszych dni i tygodni po rzuceniu palenia, organizm może doświadczać objawów odstawienia nikotyny, takich jak wzdęcia, biegunka lub niestrawność. Objawy te powinny jednak ustąpić po kilku tygodniach.

Jeśli dolegliwości nie ustępują lub pogarszają się, warto skonsultować się z lekarzem, który może zdiagnozować i zalecić odpowiednie leczenie.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w artykule poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-reaguje-organizm-po-rzuceniu-palenia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.