Czy może to być spowodowane zatokami, z którymi tata się zmaga cały czas?

Witam. Mój tata ma raka złośliwego krtani. Ma zrobioną tracheotomię. Jest też po pierwszej chemii. Zaczął w ostatnim czasie coraz bardziej jakby dmuchać głośno przez tą rurkę i jest to dosyć głośne. Przy czym wypływa mu z tego czasami wydzielina. Już też go boli z tego całe gardło. Czy jest to normalne? I czy może to być spowodowane zatokami, z którymi tata się zmaga cały czas?

Sytuacja jest raczej wątpliwa Osobiście uważam że w tchawicy zebrała się wydzielina która zasycha i powoduje zmniejszenie drożności dolnych dróg oddechowych