Czy możliwa jest afazja motoryczna u 8-latka?

Witam u moj 8 latek ma wszystkie objawy afazji motorycznej rok temu zaczął mowic , zdania sa niewyrazne i duzo czasu mu zajmuje powiedzenie jakiegoś zdania. Taka diagnoze podejrzewa nerolog ktora odeslala nas do Psychologa aby okreslic intelekt dziecka . Pani.psycholog uwaza ze to afazja. Wizyte u neurologa mam za 2 msc wiec czy ktos jeszcze moze mi te dziecko zdiagnozowac ? U syna wszedzie tylko opuzniony rozwoj mowy piszą. Jak moze byc opuzniony rozwoj mowy u 8 latka ktory pol roku temu zaczal mowic mimo terapi od 5 lat .

Witam
Szkoda, że tak późno skierowano Panią z dzieckiem do neurologa skoro problem z komunikacją werbalna trwał tak długo.
Afazja dotyczy osób, które nabyly umiejętność mowienia, jednak na skutek jakiegoś urazu głowy (uderzenie, udar, mikrouszkodzenia, itp) ta umiejętność utraciły.
Z Pani opisu wynika, że syn nigdy wcześniej nie mówił więc trudno mówić tu o Afazji.
Wizyta u neurologa na pewno pomoże określić przyczyny braku mowy i umożliwi skonstruowanie odpowiedniego planu terapii, który ułatwi dziecku nabycie umiejętności komunikowania się.
Pozdrawiam