Czy możliwa jest ciąża u 21-letniej kobiety?

Witam, 14.02 i 22.02 kochałam się z chłopakiem, bez zabezpieczenia. Co prawda chłopak nie doszedł, ale martwię się trochę o ewentualny preejakulat. Według kalendarzyka owulacja przypadała na 20.02 Miesiączki mam dość nieregularne, a kalendarzyk przewidywał jej rozpoczęcie na 5.03, nie pojawiała się. Zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywny. Czy wynik ten można uznać za prawidłowy? Czy jest jeszcze za wcześnie na taki test? Dodam, że tydzień przed planowanym rozpoczęciem miesiączki zaczęłam przyjmować broncho vaxom 7 mg, ale po 5 dniach odstawiłam, bo pojawiła się gorączka i bardzo duże zmęczenie oraz osłabienie. Czy to mogło ewentualnie wpłynąć na spóźnienje miesiączki?
KOBIETA, 21 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

Proszę wykonać ciążowy test z krwi.

Jeśli ma Pani nieregularne miesiączki,to warto zgłosić się do ginekologa i ustalić przyczynę nieregularnych miesiączek.

Jest to bardzo istotne jeśli w przyszłości planuje Pani potomstwo.

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska