Czy możliwe jest przedawkowanie witaminy A w ciąży?

Witam Jestem w 20 tygodniu ciazy , codziennie jem 3 lub 4 pomidory i do tego pare marchewek , oczywiscie na kanapce z maslem . Slyszalam ze wszystko to zawiera duze ilzosci witaminy A . Czy moglam przedawkowac ta witamine odzywiajac sie w ten sposob ? Bardzo sie boje bo wiem jakie problemy powoduje to w ciazy. Dodam ze jem tez duzo kiwi i bananow

Dzień dobry,

nadmiar witaminy A w ciąży jest szkodliwy. Warto wykonać badanie krwi i określić jej poziom. Jeżeli jest w normie to może Pani utrzymywać taką dietę dalej. 2 rozwiązaniem jest kontakt z dietetykiem, który obliczy ile zjada Pani tej witaminy i wskaże w jaki sposób należy zmodyfikować dietę.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga