Czy możliwe są zaburzenia psychiczne?

Co to za choroba? mam chlopaka jestesmy ze soba prawie lata, bardzo sie kochamy,ostatnio zauwazylam jak sie zmienia, ma hustawki nastroju kazdy dzien jest inny i mowi co innego, unika kontaktu ze mna i innymi. codziennie inny pomysl na biznes ma 31 lat. nic dotad nie realizuje. mowi ze ma metlik w glowie, stroni od kontaktow, ma kolotania serca, uciski w glowie, agresja spadek wagi i wzrost ,mdlosci swiatlowstrer czy to depresja ? nie wiem czy nie bierze lekow. rozmowa czasem jak z dzieckiem.

Dzień dobry, trudno przy tak różnych objawach stwierdzić czy to depresja, czy inna choroba. To co najważniejsze to zachęcenie partnera być może na początek na wizytę u psychologa. Być może zaburzenia nastroju łączą się z brakiem odwagi by podjąć ostateczne decyzje i realizować swoje plany np, zawodowe. Jeżeli psycholog w trakcie rozmowy zauważy niepokojące objawy zapewne skieruje partnera do odpowiednich specjalistów. To co też bym zalecała to wizytę u lekarza pierwszego kontaktu i wykonanie podstawowych badań (z jakiegoś powodu jest kołatanie serca, spadek i wzrost wagi), konieczne jest wykluczenie przyczyn fizjologicznych.
Pozdrawiam A. Pacia