Myśli samobójcze podczas stosowania diety

W wieku 17 lat stosowałam diete odchudzająca, potem jadłam bardzo mało by utrzymać wagę(47 kg przy wzroście 166). I po 4 miesiącach zaobserwowałam nagły kompletny spadek nastroju. Z dnia na dzien nic dla mnie nie miało sensu, miałam nawet mysli samobójcze i prawie wszystkie objawy depresji(a nie miałam powodu do depresji, żadnych problemów) Chciałam zapytać czy niedożywienie moze byc tego przyczyną? I czy po powrocie do zdrowego odżywiania depresja powinna minąć czy juz to nie pomoże tylkoleki?

Niedożywienie może byc jedną z przyczyn pogorszenia nastroju. Jeżeli nie ma innych przyczyn, to po wyrównaniu masy ciała samopoczucie powinno ulec poprawie.