Czy można być zwolnionym z lekcji z powodu depresji?

Mam stwierdzoną depresje staran sie w szkole.. Jednak nie radze sobie z niektorymi przedmiotami..wychowawczyni wysyla mnie do psychologa szkolnego. Czy mozna dostac jakies zaswiadczenie od psychiatry? Moja pani z polskiego mnie nie lubi i nie chce mnie przepuscic do nastepnej klasy chodz nie najgorzej radze sobie z tym przedmiotem.. Biore leki antydepresyjne i rano nie dam rady wstac po nich.. Przez co opuszczam pierwsze lekcje na ktorych zazwyczaj mam polski... Czy mozna dostac jakoes zaswiadczenie by nauczyciele patrzyli na mnie inaczej.. Wczesniej sobie radzilam ale ten rok jest zdecydowanie gorszy od poprzednich..

Dzień Dobry Pani,

Proszę poczynić staranie o zwolnienie, jest to możliwe.

Życzę Pani powodzenia i tylko zadowalającego samopoczucia,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Myślę, że może Pani starać się o zaświadczenie od psychiatry, że choruje Pani na depresję i jest w trakcie leczenia. Jednak zupełnie inną kwestią jest fakt na ile poszczególni nauczyciele będą taką informację mieć na uwadze w swoich sądach czy ocenach. Myślę, że lepszym rozwiązaniem byłaby szczera rozmowa z poszczególnymi nauczycielami, którą mogłaby przeprowadzić Pani osobiści, bądź w towarzystwie (czy przez) opiekuna prawnego (rodzica). W sprawie ospałości porannej powinna się Pani skontaktować z psychiatrą, może on zmienić leki, na takie, które nie będą Pani usypiały (często jest to próbowanie różnych leków). Natomiast konieczne jest w tej sytuacji podjęcie terapii, aby wyeliminować przyczyny depresji. Pozdrawiam http://psychoterapia-krakow.net/