Depresja z powodu męża

Wydaje mi się ,że mam depresje i że winny temu jest mój mąż.... czy to jest możliwe?

Witam,
Odpowiedż może być tylko taka,że jakieś zachowanie męża powoduje w Pani stan przygnębienia/depresji/ zamiast otwartego wyrażenia emocji,jakie się zwykle w depresji blokuje-czyli gniewu.Jest to więc od strony psychologicznej problem lęku,który należy przepracować z psychoterapeutą ,najlepiej w towarzystwie męża/psychoterapia małżeńska/.
pozdrawiam i zachęcam

Dzień dobry!

Duża grupa ludzi cierpi na depresję z różnych powodów - czasami można je określić bardziej konkretnie i szczegółowo, czasami nie. Jest możliwe, że trudna relacja z mężem sprzyja, potęguje lub nawet wywołuje stany depresyjne. Rozmowa ze specjalistą pomoże z czasem określić konstelację czynników, okoliczności, cech, postaw czy zachowań, które sprzyjają depresji w Pani sytuacji.

Proszę zgłosić się do psychoterapeuty oraz psychiatry, np. w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!