Czy można ćwiczyć po wyłonieniu stomii?

Witam. Jestem po dwóch operacjach, po pierwszej była wyłoniona stomia z powodu ropnego zapalenia otrzewnej a trzy miesiące później czyli dwa miesiące temu było zamknięcie i rekonstrukcja. Po tych operacjach strasznie schudłem i znikły mi prawie mięśnie. Czy w związku z tym mogę ćwiczyć w domowych warunkach czyli pompki, przysiady itp?

Po 3 miesiącach od ostatniej operacji można w pełni obciążać mięśnie powłok brzusznych. W chwili obecnej powolne uaktywnianie się fizyczne, bez przeciążania się.