Czy można jakoś schudnąć z twarzy?

Witam, mam 32 lata, współczynnik BMI 26,17 czyli nadwaga. Przy wzroście 177 cm, ważę ok 82 kg, problem taki że zastanawiam się czy można odchudzić się w odniesieniu szczególnie do jednej części ciała np twarzy? Bo chce być postawny, na pewno nie chudy, ale wkurza mnie to że odbija to się kosztem zaokrąglonych policzków, dodatkowego podbródka i takie okrągłej twarzy. Wg wytycznych chyba bodajże do 78 kg to jest poprawna waga, tylko że wątpię w to czy po zrzuceniu 4 kg twarz się odchudzi w zadowalający sposób. Czy można odchudzić się na policzkach i brodzie/szyi? Jak w takim wypadku aby poprawić swój wygląd podejść do sprawy i żeby to nie było odchudzenie o 15 kg?

Witam serdecznie,
niestety chudniemy równomiernie z całego ciała i nie ma diety na wybrane partie.Nie mniej jednak stojąc odpowiednią dietę i wprowadzając aktywność fizyczną może Pan zachować postawną sylwetkę a schudną z twarzy.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk