Czy można podjąć leczenie zębów u osoby ze stanem zapalnym?

Mam wykruszone,gorne dwa zeby jak dotykam je bolą, do tego doszła opuchlizna i chyba zrobił mi sie stan zapalny,bol jestpulsujacy i nie do wytrzymania, co mogę wsiąść żeby tak nie bolało, czy lekarz może przepisać mi antybiotyk, czy raczej usunie mi je

Dzień dobry,
nie jestem w stanie powiedzieć jakiego leczenia wymagają Pani zęby. Po dokłądnym badaniu, lekarz będzie mógł zaplanować leczenie. Sam antybiotyk na pewno nie pomoże. Przypuszczam, o czym świadczy silny, pulsujący ból, że trzeba będzie rozpocząć leczenie kanałowe zębów. Ale wtedy w miarę szybko odczuje Pani ulgę. Na pewno lekarz nie usunie zębów, które można zachować.

Piotr Brzezik

Witam,
zgodnie z Pani podejrzeniami, opisane objawy mogą być objawem toczącego się stanu zapalnego.

Czy zęby ukruszyły się w wyniku urazu?

Zalecam jak najszybszą wizytę u stomatologa. Na podstawie padania przedmiotowego i badań dodatkowych będzie on mógł podjąć decyzję o dalszym leczeniu i o wdrożeniu antybiotykoterapii jeżeli będzie potrzebna. Ekstrakcja zęba nie musi być jedynym możliwym rozwiązaniem. W grę może wchodzić m.in. leczenie kanałowe, które pozwoli na zachowanie zęba w jamie ustnej.