Czy można pomóc sobie jakimiś lekami od psychiatry?

Dzień dobry. Od kilku tygodni zażywam lek Visanne (po usunięciu guza jajnika). Niestety skutkiem ubocznym są silne stany depresyjne, które są dla mnie trudne do wytrzymania i nie wyobrażam sobie funkcjonować w ten sposób przez kilak miesięcy. Niedługo idę na kontrolę, ale boję się, że lekarz zlekceważy te objawy. Mam dwa pytania: czy jest możliwe, że te stany depresyjne ustąpią (czy jest to może okres dostosowywania się organizmu)? Czy można pomóc sobie jakimiś lekami przeciwdepresyjnymi od psychiatry? Pozdrawiam, E.

Witam!. Stany depresyjne po stwierdzeniu, leczeniu lub nawet totalnym usunięciu nowotworu nie należą do rzadkości i koniecznie trzeba je leczyć. W ramach większości Ośrodków Onkologicznych w Naszym Kraju zatrudnione są grupy psychologów i konsultujący psychiatrzy. Lecząc depresję dodajemy "wiary w swoje możliwości", co sprzyja jakości i efektywności leczenia. "Aby przezwyciężyć jakiś problem, potrzebna jest wola walki i wiara w zwycięstwo". Przynajmniej te dwie składowe trzeba mieć, aby wygrać bitwę. Proszę nakreślić problem lekarzowi leczącemu, na pewno nie zostawi Pani bez pomocy!!! Powodzenia W. Łuczkowski.