Czy można stosować maść cynkową na otwarte rany?

Dzień dobry. Na piętach (nie na podeszwie stopy) mam obtarcia od obuwia. Odeszła mi skóra wielkości jednozlotowki. W tych miejscach jest teraz otwarta rana z sączacym się lepkim płynem. Jak przyspieszyć gojenie rany? Jak ją zasuszyc? Czy można stosować maść cynkowa na otwarte rany? Jeśli nie to jakiego innego preparatu użyć?

Lek. Tomasz Budlewski

Są odpowiednie preparaty i wyroby medyczne dostępne w aptekach . Proszę udac się do apteki a maść cynkową odradzam