Czy można stosować pastę Duraphat 5000 dwa razy dziennie?

W celu zabezpieczenia zębów przed próchnicą, od połowy grudnia stosuję pastę Duraphat 5000, do tej pory myłem nią zeby tylko wieczorem, jednak od dwóch tygodni stosuje ją dwa razy dziennie. Czy jest to bezpieczne dla mojego zdrowi oraz zębów?, może muszę zmniejszyć dawkę?

Witam
:-)
Duraphat 5000 to dobra pasta. Jest przeznaczona do codziennej higieny jamy ustnej, ale...
osobiście stosowałbym ją 1 dziennie.
To bardzo duże stężenie jonów fluoru.
Nie widzę potrzeby, nawet u osoby o dużej frekwencji próchnicy lub tendencji do tworzenia się ubytków by stosować ją częściej.
W ogóle uważam, że czas na przystopowanie z profilaktyką fluorkową u osób, której jej nie potrzebują.

Pozdrawiam
lek stom Bartosz Niedziółka
www.extra-dent.pl
www.doktorbart.pl