Czy pasta przeciw próchnicy jest skuteczna?

Witam mam pytanie czy żel, płyn i pasta elmex przeciw próchnicy coś dadzą jeśli mam jakieś początku próchnicy, lub nie wielkie jej ślady? I jak sobie z nią radzić?

Pasta z fluorem jest niezbędna do prawidłowej mineralizacji zębów i zapobieganiu próchnicy. W przypadku początkowych plan próchnicowych żel elmex jest bardzo skuteczny. Zalecam jednak wizytę u stomatologa który w powiększeniu oceni stopień uszkodzenia szkliwa.

Próchnicę początkową tzw plamy próchnicowe można zatrzymać poprzez odpowiednią higienizację i stosowanie środów do higieny z odpowiednią zawartością fluoru. Zestaw elmex przeciw próchnicy jest do tego odpowedni. Bardziej zaawansowane ubytki wymagają już interwencji w gabinecie.

pozdrawiam seredcznie