Witam serdecznie,
Metoda leczenia początkowej próchnicy jest dobierana w zależności od stopnia zaawansowania, na podstawie badania klinicznego przez stomatologa. Czasami, przy bardzo niewielkich zmianach, możliwe jest leczenie przez remineralizację. Stosowane są wtedy specjalne preparaty fluoru oraz szczególna dbałość o higienę - wymagana jest jednak odpowiednia motywacja, staranność oraz czas ze strony pacjenta.
Bardziej powszechnie stosuje się bardzo powierzchowne opracowanie ubytku i wypełnienie kompozytem.
Należy również pamiętać, że czasami plamy próchnicowe mogą być mylone z innymi chorobami, np. defektami szkliwa, odwapnieniami.

0

Remineralizacja jest metodą wartą rozważenia, ale tylko przy łagodnej próchnicy na wczesnym jej etapie, w obrębie szkliwa. Wtedy rzeczywiście może pomóc. Remineralizację można wykonać za pomocą specjalnych preparatów z fluorem, który wykazuje najlepsze działanie remineralizujące, przywraca równowagę minerałów oraz wzmacnia szkliwo, czyniąc je odporniejszym na wpływ kwasów i ataki bakterii. Fluoryzowane są też oczywiście pasty, więc również regularne szczotkowanie zębów jest elementem wspierającym ich remineralizację. Profesjonalny zabieg fluoryzacji w gabinecie pełni też rolę profilaktyczną, ale w zaawansowanej próchnicy, gdzie ubytek jest głębszy, należy już zęba leczyć. Skoro stomatolog tak zadecydował, widocznie tak musi być i robi to dla Pani dobra☺

Pozdrawiamy,
https://stankowscy.com.pl/
https://www.facebook.com/badzbystry

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

portal.abczdrowie.pl
Patronaty