Choroba Recklinghausena a badania DNA

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące choroby Recklinghausena, a dokładniej jej możliwego wykluczenia. 3 letnia córka ma plamy na skórze w kolorze kawy z mlekiem. Jedna praktycznie od urodzenia, dwie pojawiły się niedawno. Jedna na udzie duża i składa się z kilku mniejszych ze sobą połączonych. Byłam już u pediatry- stwierdził że to nic takiego. U dermatologa dowiedziałam się że taka uroda. Naczytałam się o chorobie Recklinghausena. Czy chorobę Recklinghausena można jakoś dla mojego spokoju wykluczyć np. badaniem DNA? Znalazłam w internecie takie opinie, że właśnie testy dna pomagają przy wykluczeniu choroby Recklinghausena, ale w sumie nie wiem czy to prawda i czy takie wykluczenie jest w ogóle możliwe. Czy mogłabym dowiedzieć się czegoś więcej na temat choroby Recklinghausena? Jak ona się objawia, jak ją leczyć, jak bardzo jest groźna dla zdrowia? Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, choroba Recklinghausena jest chorobą dziedziczną o charakterze genetycznym. Zazwyczaj nie pojawia się u dziecka jako pierwszej osoby w rodzinie, lecz ktoś z rodziny jest już chory. Tak chorobę, można wykryć za pomocą badania DNA. Jednakże, proszę się uspokoić i stosować się do zaleceń pediatry. Pozdrawiam.