Czy można załagodzić lub nawet wyleczyć RLS?

Mam pytanie, czy faktycznie można załagodzić lub nawet wyleczyć RLS, zespół niespokojnych nóg? Mam od dziecka tę przypadłość, moja mama również. Również często nieświadomie trę do czerwoności szyję, przy tym "dołku" moja mama ma nerwicę jakiegoś kłębuszka, czy mogłam po niej to odziedziczyć? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Witam,
podobne,jak w innych objawach niepokoju ruchowego,mówimy o pobudliwości,która jest przedmiotem pracy psychologa lub psychoterapeuty i wymaga znalezienia adekwatnych zachowań w miejsce obecnych-nawykowych.Co do dziedziczenia,wolałabym nie nadużywać takiego określenia a raczej rozumieć je jako odwzorowane od osoby ,z którą jest się na codzień.Tak więc obie możecie mieć swoistą nieumiejętność wyrażania emocji i dzieje się to poprzez taki właśnie rodzaj mimowolnej reakcji.W ten sposób zostaje też zaburzona komunikacja między Wami a następnie z innymi ludżmi.Warto więc pogłębić umiejętnośc własnego odczuwania zdarzeń i odpowiadać na nie juz w sposób świadomy i czytelny dla odbiorców.
Pozdrawiam serdecznie