Czy musze zgłosic się do jakiegoś specjalisty?

Witam, Mam na imię Weronika, mam 11 lat. Od urodzenia śpię z mamą, nie wiem dlaczego jakoś jak kładę się sama spać ogarnia mnie strach i zaczynam płakać. Wiem, to dziecinne, ale ja naprawdę nie wiem jak sobie z tym poradzić :(. Chce dodać, że jestem bardzo nerwowa, gdy coś mi się nie udaje wypędza mnie to z równowagi. Zawsze przed sprawdzianami bardzo się denerwuję, zaczynają mi się pocić ręce, w gardle mam kamień, nogi robią mi się w waty. Mama się śmieje i dziwi się jak ja napiszę np. maturę. Mówiliśmy o tym dla doktora, lecz on tylko przepisał mi syrop - oczywiście jak go wypije no to przechodzi mi cała złość. Dlaczego wyprowadza mnie z równowagi nawet jak koleżanka zrzuci mi piórnik na lekcji? Nie ma dnia, w którym się bym nie zdenerwowała. Chce dodać jeszcze, że mam wadę serca od dziecka - czy te nerwy jakoś się nie będą za mocno odbijać na moim zdrowiu? Proszę o najszybszą odpowiedz! :((

Witam!
Każdy z nas trochę inaczej widzi świat, dlatego też każdy człowiek radzi sobie w inaczej w trudnych sytuacjach. Byłaś z mamą u lekarza w sprawie swoich "nerwów", lecz on przepisał syrop. Myślę, że dobrym rozwiązaniem dla Ciebie byłaby wizyta u psychologa. Pomoc psychologa może pozwolić Ci poznać metody radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Będziesz mogła także dowiedzieć się, skąd bierze się u Ciebie lęk i obawy, m.in. kiedy śpisz sama.
Poprawa samopoczucia i poznanie sposobów na radzenie sobie z trudnościami może pomóc Ci w dalszym życiu i zmniejszyć napięcie emocjonalne, które obecnie jest wywoływane nawet codziennymi, zwykłymi zdarzeniami.

Pozdrawiam