Czy należy przestrzegać diety glutynowej przy Hashimoto?

Witam mam stwierdzone hashimoto od kilku lat moja mama jest po operacji tarczycy ale ma nadczynność a ja niedoczynność,też niedawno(20.02) usunięto mi całą tarczycę miałam wolę na Kraśnickiej dr.Chrościcki operował zażywałam eutyrox 25 teraz trzeba zwiekszyc do 50 czułam się dobrze mimo takiej choroby nic nie dusiło,Tsh było 3,6 ostatnio ale nie wiem czy musze trzymać dietę glutenową do tej pory nie ale i tak wystrzegam się wielu rzeczy,cukier 100 ale cholesterol 240 lubię podjadać to z nerwów.

Dieta bezglutenowa w hashimoto powinna być stosowana wraz z bardzo mądrym, zdrowym jedzeniem wykonywanym od początku do końca w w runkach domowych - żadnych gotowych półproduktów i dań. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Hashimoto nie jest jednoznacznym wskazaniem do stosowania diety bezglutenowej. U części pacjentów przynosi taki sposób odżywiania się oczekiwane rezultaty a u części niestety nie.

Może Pani wstępnie wprowadzić dietę bez gluten i następnie obserwować się. Jeżeli nie pojawi się znacząca poprawa to prawdopodobnie może Pani wrócić do glutenu.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga