Jaka dieta przy Hashimoto?

Witam. od 2 lat leczę się na Hashimoto (przyjmuję eutyrox. ft3 i ft4 bez zmian. tsh po skokach do 12 jest teraz w normie) Czy przy tej chorobie powinno się zwracać uwagę na dietę? jakie rzeczy szczególnie powinno się jeść a których unikać? (ważę 52kg przy wzroście 173cm i chciałabym przytyć ale niestety od małego mam z tym problemy, teraz mam 22lata)

Dieta jest kluczowym składnikiem leczenia. Najlepiej zrobić testy na nadwrażliwości pokarmowe (tzw. nietolerancje) i czasowo wyeliminować nietolerowane produkty. Celem jest doprowadzenie do remisji choroby przez wyciszenie reakcji autoimmunologicznej, którą wywołują pewne produkty żywnościowe (często mleko, jaja, gluten, pszenica ale również wiele innych).
Część chorych stale stosuje dietę bezglutenowo- bezmleczno- bezcukrową z bardzo dobrymi efektami.
Najlepiej robić to pod okiem dietetyka przez kilka pierwszych miesięcy, żeby uniknąć niedoborów żywnościowych.
Oprócz diety stosuje się kurację poprawiającą pracę jelit, wątroby , suplementację.