Czy napady lęku mogą spowodować zawał serca?

Czy od napadów lęku mogę dostac zawalu serca(mam bzika na tym koncie)
KOBIETA, 56 LAT około miesiąca temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli nie występują u Pani problemy kardiologiczne, to prawdopodobieństwo zawału serca wynikające wyłącznie z napadów lęku jest małe. Częste ataki oraz stres z nimi związany nie jest jednak obojętny dla zdrowia i może mieć konsekwencje długofalowe.

Zachęcamy do skonsultowania swojego stanu zdrowia z lekarzem rodzinnym. Proszę również pamiętać, że w przypadku napadów lęku i paniki dobrze sprawdza się podjęcie psychoterapii, do czego Panią zachęcamy.

Więcej na temat odczuwania napadów paniki pisaliśmy w tekście:

https://relacje.abczdrowie.pl/atak-paniki/6955932129352224a.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.