Nerwica lękowa a zawał serca

Chciałabym wiedzieć, czy majac nerwice lekowa jest duze ryzyko na zawał serca? Martwi mnie to, bo naczytałam sie ze podczas napadu leku wzrasta adrenalina, ktora moze doprowadzic do zawalu..czy to prawda? Bardzo prosze o odpowiedz w miare konkretna, poniewaz boje sie kazdego dnia ze przez te wszystkie napady leku dostane kiedys zawalu. mam 18 lat i wsszystkie badania u kardiologia sa dobre.

Dzień Dobry,
To czego Pani doświadcza mam na myśli objawy lękowe jest tylko subiektywnym odczuciem to znaczy ze zawał Pani nie grozi. Adrenalina wydziela się przygotowując organizm do ucieczki i jest to właściwa reakcja na lęk. Podczas napadu lęku w przypadku objawów typu "bóle serca" może Pani np. chodzić - dla odróżnienia w przypadku realnego zawału nie można poruszać się. Jednocześnie zachęcam Panią do podjęcia leczenia najlepiej poprzez psychoterapię - tak jak w przypadku wielu dolegliwości im dłużej zwlekamy z decyzją pójścia po pomoc tym trudniejsze leczenie.
Serdecznie pozdrawiam Dorota Szykulska-Paprocka

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam Panią
Zdarza się, że podczas ataku lęku występują
objawy podobne do zawału.
W leczeniu zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencji
najskuteczniejszym sposobem dotarcia do przyczyny
i znalezienia sposobu rozwiązania problemu jest psychoterapia.
Zachęcam Panią do wprowadzenia psychoterapii
w proces leczenia.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno
z objawami jak i przyczynami lęków
oraz ich konsekwencjami.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl