Czy napięcie mięśni szczęki może mięć związek z nerwica natręctw?

Czy napiecie miesni szczęki moze miec zwiazek z nerwica natrectw?pozdrawiam.Jak to leczyc?Szyna relaksacyjna nie pomaga.Jeszcze wiecej zaciska mi się na niej szczęka.Codziennie czuję napiecie,jakby ciagniecie miesni zuchwy do tylu i taki jakby docisk.Leczenie ortodontyczne juz przeszlam.Ortodonta mowi,ze wszystko ortodontycznie dobrze a dolegliwosci są.Leki uspokajajace i rozluzniajace tez niewiele dają.Jedynie przeciwzapalne daja jakas ulgę. Ale przeciez to nie jest rozwiazanie.Co robic?pozdraw

Witam,

zaciskanie szczęki może mieć podłoże psychogenne - w wyniku wrażliwości na stresory. Wymaga to szczegółowej diagnostyki i leczenia metodą psychoterapii poznawczo - behawioralnej, pomoc można uzyskać w Poradni Zdrowia Psychicznego. Zamieszczam link do artykułu: W jaki sposób można rozpoznawać, że organizm jest pod wpływem czynników stresogennych, jak można sobie radzić?
http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/56,105806,13988938,4_oznaki__ze_jestes_zestresowany__Co_mowi_ci_organizm.html

Pozdrawiam serdecznie