Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy nerwica lękowa może zaburzać pracę układu moczowego?

Witam. Od 10 lat mam problemy z pęcherzem. W przeszłości często przetrzymywałam mocz, jak nie mogłam oddać. Z tego powodu często miałam nawracające infekcje i robiłam USG jamy brzusznej. Pęcherz moczowy obrazuje się na nim dobrze , mimo często wstrzymywanego moczu w przeszłości. Jednakże po często przebytych infekcjach i po zdiagnozowaniu nerwicy lękowej od niedawna,co 2 godziny odczuwam ucisk na pęcherz moczowy i co 2 godziny oddaję mocz. Czy nerwica lękowa może zaburzać pracę pęcherza moczowego?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Szanowna Pani,

układ nerwowy współczulny funkcjonuje mimo woli człowieka i reguluje podstawowe funkcje organizmu, np. rytm bicia serca, powoduje mobilizację organizmu, etc.. Wzmożona aktywność tego układu występuje w sytuacjach, gdy potrzebne jest zwiększenie możliwości do działania, - uzależniony jest od różnych czynników, związanych z wysiłkiem fizycznym, jak i w sytuacjach stresowych. równowaga pomiędzy pracą obydwu układów (współczulnym i przywspółczulnym - odpowiedzialnym za relaks) zostaje zaburzona: Dzieje się tak, gdy układ współczulny jest zbyt często stymulowany, a organizm nie ma wystarczająco dużo czasu na regenerację, przyczyną mogą być zaburzenia lękowe, emocjonalne. Aby zapewnić prawidłową współpracę między układami bardzo ważne jest zapewnienie sobie odpowiedniej ilości snu, wskazany jest zdrowy styl, życia, relaks. Zycie bez napięcia, bez napędu, bez presji. W związku z tym, odpowiadając na Pani pytanie; tak -nerwica lękowa może zaburzać pracę pęcherza moczowego.
Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy