Czy nie lepiej byłoby, gdybym odstawiła już antydepresanty?

Witam. Od 10 miesięcy leczę się na zaburzenia lękowe z napadami paniki. Zażywam lek z grupy SSRI. Dodatkowo Xanax (codziennie 0,5 mg, podejrzewam uzależnienie). Od dłuższego czasu strasznie męczą mnie zawroty głowy oraz ogólnie jestem osłabiona, zmęczona. Stąd moje pytanie. Czy nie lepiej byłoby gdybym odstawiła już antydepresanty (odkąd zaczęłam przyjmować zaczęły się zawroty) oraz Xanax? A może powinnam udać się do neurologa z moimi zwrotami głowy?

Witam!
Jest Pani dość dziwnie leczona! Podstawą leczenia powinna być odpowiednio dobrana psychoterapia, leki są tylko uzupełnieniem. Natomiast podawanie benzodiazepin przez rok jest "błędem w sztuce"! Leki należy odstawiać stopniowo i najlepiej na wiosnę. Oczywiście konsultacja neurologiczna Pani nie zaszkodzi. Osobiście proponuję zmienić "zespół leczący"!!!
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

Tak,tak, tak, tak, tak.
No ale niestety nie jest to takie prosre ze względu na możliwe skutki odstawienny tych leków szczególnie xanaxu,
https://bazalekow.mp.pl/lek/47519,Xanax-tabletki#info
http://www.psychotherapie-live.de/nerwica/
Radziłbym najpierw skonsultować się z doświadczonym psychoterapeutą aby
rozważyć możliwości terapii wspierającej, Jeżeli o mnie chodzi niestety przyjmuję tylko prywatnie.
Pozdrawiam