Czy obłożenie choremu przysługuje wizyta domowa psychiatry?

Przeczytałam że na NFZ pacjentowi obloznie choremu przysługuje wizyta domowa psychiatry. Chory ma depresję i nerwice, leczy się od wielu lat, bez efektu, cały czas leży w łóżku, nie myje się,. Obawiam się że nam odmowia bo mieszkamy na wsi a psychiatra musiałby dojechać kilkadziesiąt km. Co w takiej sytuacji, na co się powołać?bo u nas raczej się nie praktykuje wizyt domowych specjalistów

Dzień dobry,

być może jest taki zapis, ale lekarz psychiatra ma również prawo odmowy leczenia pacjenta.
Natomiast po opisie objawów sama wizyta psychiatry i zapisanie leków może nie być wystarczająca. Jeśli objawy są tak głębokie, jak Pani opisuje rozważyłbym leczenie szpitalne.

Z poważaniem.
Adam Zajączkowski