Czy odzyskam energię?

Prawie dwa lata temu przeżyłam załamanie spowodowane rozpadem związku i potem utratą pracy, przeżyłam silny stres, aż znalazłam się w szpitalu na miesiąc, gdyż pojawiły się u mnie stany takie, że ktoś mnie prześladuje, włączono mi lek rispolept i po miesiącu opuściłam szpital. Brałam rispolept prawie 1.5 roku, ale powiedziałam lekarce, że czuję się jak w depresji i dostaje fluanksol. Obecnie jestem na fluanskolu, ale cały czas brakuje mi motywacji do działania i pozytywnej energii. Czy długo trwa proces regeneracji psychiki do swojego poprzedniego stanu?

KOBIETA ponad rok temu

Szanowna  Pani,

Nie da się odpowiedzieć na pytanie "jak długo trwa regeneracja psychiki do poprzedniego stanu", gdyż wszystko zależy od konkretnej osoby, jej profilu objawów, rozpoznania i prowadzonego leczenia. W Pani mailu brakuje mi takich informacji jak dawka rispoleptu, czy teraz przyjmuje Pani tylko rispolept czy rispolept i fluanksol, od kiedy przyjmuje Pani fluanksol i w jakiej dawce. Nie wiem również, jakie rozpoznanie postawiono wówczas podczas pobytu w szpitalu: zaburzenie schizoafektywne? schizofrenia? Informacje te są niezbędne, aby mieć pogląd o prowadzonym leczeniu.

Ocena pani stanu psychicznego, w sytuacji, gdy nie mogę z Panią osobiście porozmawiać i zbadać Pani jest niemożliwa. To co mogę jednak powiedzieć na podstawie informacji zawartych w mailu to rada, aby udała się pani na wizytę do lekarza psychiatry. Brak poprawy samopoczucia pomimo prowadzonego leczenia jest wskazaniem do zastanowienia się nad stosowanymi  lekami i ich dawkami. Może konieczna jest zmiana leku lub modyfikacja dawki? To jednak musi ocenić lekarz psychiatra, do którego się Pani uda.

Pozdrawiam serdecznie