Jestem ciągle senna, drażliwa i mam lęki - co z tym zrobić?

Od 5 miesięcy nie mam chęci wychodzić z domu. Żeby nie praca to nie wstwałabym z łóżka, jak mam wolne to śpię cały dzień. Krzyczę na córkę i kłócę się z mężem, nie raz mam chęć im przyłożyć tym, co mam pod ręką. Wszystko mnie drażani.

Jak jadę do pracy to cały czas wydaje mi się, że ktoś za mną jedzie lub idzie. Mąż musi po mnie wyjść jak wracam po zmroku, bo się boję po pracy wrócić sama do domu. Nie mam siły na to wszystko i mam dość. Proszę mi powiedzieć: co mam zrobić? 2 lata temu miałam załamanie nerwowe i leczyłam się na depresję.

Witam!

Objawy, jakie Pani u siebie obserwuje są niepokojące. Należałoby zgłosić się na wizytę do lekarza psychiatry i sprawdzić przyczynę takiego zachowania.

Narastanie w Pani agresji oraz lęków znacząco wpływa na Pani życie oraz sytuację innych członków rodziny. Poznanie przyczyn takich objawów oraz podjęcie się odpowiednich działań terapeutycznych może znacząco wpłynąć na poprawę Pani samopoczucia.

W tej chwili cierpi nie tylko Pani, ale również Pani mąż i dziecko. Taka sytuacja może spowodować silne zmiany w psychice dziecka oraz prowadzić do rozpadu rodziny. Powinna Pani jak najszybciej zadbać o swój stan zdrowia i skonsultować się z lekarzem psychiatrą.

Może Pani także skorzystać z pomocy psychologa czy psychoterapeuty i pracować dodatkowo nad swoim samopoczuciem oraz emocjami. Rozwiązanie problemów oraz odpwiednia opieka specjalistów powinny wpłynąć pozytywnie na Pani stan zdrowia.