Czy opóźnić bądź przyspieszyć krwawienie miesiączkowe?

Witam serdecznie. Chciałabym prosić o poradę, pod koniec miesiąca - dokładnie 29 maja jedziemy z mężem na weekend do Paryża, aby uczcić pierwszą rocznicę ślubu. Dziś rano dostałam okres (prawie tydzień wcześniej niż zwykle...) Obawiam się, że następna miesiączka wypadnie właśnie w czasie naszego wyjazdu... Nie stosuję tabletek antykoncepcyjnych. Czy jest jakiś sposób, aby opóźnić bądź przyspieszyć kolejną miesiączkę? Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśliby nawet termin następnej miesiączki nie wypadł w czasie wyjazdu, to może Pani i tak dostać miesiączki "z wrażenia" (silne emocje itp.)... Istnieje możliwość przesunięcia miesiączki przy pomocy leków zawierających hormony - najprościej przy użyciu tabletek antykoncepcyjnych. Proszę udać się do ginekologa, on zaleci odpowiednie postępowanie Być może konieczne będzie zażycie dwóch pierwszych opakowań tabletek "pod rząd", bez przerwy między nimi).

Jeśli uda się Pani do niego jak najszybciej i rozpocznie zażywanie tabletek do piątego dnia cyklu (przypominam, że cykl zaczyna się pierwszego dnia miesiączki), to po pierwszych 7 dniach stosowania kondomów będzie Pani mogła liczyć na pełną ochronę przed ciążą (od ósmego dnia stosowania tabletek nie będzie konieczne stosowanie innych form antykoncepcji). Jeśli rozpocznie Pani zażywanie pigułek później niż 5. dnia cyklu, to ochronę przed ciążą uzyska Pani dopiero przy drugim opakowaniu, ale efekt przesunięcia miesiączki będzie osiągnięty.

Pozdrawiam!