Czy osoba z nerwicą lękowa powinna pic zieloną herbatę?

Czy w nerwicy lekowej której objawem jest paniczny lęk przed śmiercią i wmawianie sobie chorób, wskazane jest picie zielonej herbaty ??? Czytałem dużo w internecie i w nerwicy panuje bardzo dużo stresu, jest to groźne dla zdrowia bo produkują się wolne rodniki w znacznej ilości, zaś zielona herbata zawiera duzo antyoksydantow ktore zmiatają te wolne rodniki :) Zaś z drugiej strony w nerwicy niewskazane jest picie kofeiny, zielona herbata zawiera jej dość dużo. Jak więc patrzeć na tą zieloną herbatę w nerwicy ? Pić nie pić ? Jeśli pić to ile ? I czy owa herbata moze mi zaszkodzic ?

Dobry Wieczór Panu,

Według mnie jak najbardziej tak (polecałabym herbatę japońską).
Celem rozwiania wątpliwości, sugerowałabym jeszcze dopytać dietetyka medycznego.

Serdeczności i radości dla Pana w Nowym Roku!
irena.mielnik.madej@gmail.com