Czy ostropest ma wpływ na wyniki prób wątrobowych?

Czy ostropest może zaburzyć wyniki prób wątrobowych?

Dzień dobry.

Nie zgłaszano wpływu jednorazowego zastosowania preparatów wspomagających wątrobę, jak np. Ostropest na wyniki badań laboratoryjnych, w tym wynik tzw. prób wątrobowych.

Jednakże regularne stosowane preparatów wpływa na obniżenie parametrów wątrobowych, ze względu na wpływ m.in. na regenerację wątroby.

Przerwanie stosowania preparatów może ponownie spowodować pogorszenie oznaczanych parametrów wątroby.

Wskazane, aby poinformować lekarza interpretującego wyniki badań o stosowanych preparatach. Ułatwi to prowadzenie dalszej suplementacji.

Pozdrawiam

Specjalista medycyny naturalnej

Naturoterapeuta