Czy pęcherzyk ciążowy mógł zaniknąć?
Ostatnia miesiączka miałam 5 czerwiec. Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych są trochę nie regularne co 28-25 dni. Dwa dni orzed miesiączka zrobiłam test dwie kreski. Po dwóch dniach również dwie kreski. Zwolniło się miejsce do ginekolog i poszłam w 4 tyg. Na usg był widoczny pęcherzyk ciążowy 0.66 cm. Tydzień później poszłam znowu w 5 tyg i już nie było niż widać. Czy mógł pęcherzyk tak o zniknąć ? Bez żadnych plamien ? Czy lepiej pójść skonsultować z innym lekarzem ?

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
zdaniem naszej ekspertki pęcherzyk ciążowy nie może sam zniknąć, chyba, że dochodzi do poronienia. Jeśli więc nie jest możliwe uwidocznienie go w jamie macicy, to najprawdopodobniej doszło do poronienia. Zazwyczaj jednak objawia się ono dolegliwości bólowymi brzucha oraz plamieniami bądź krwawieniami.
W obecnej sytuacji warto udać się ponownie do ginekologa, który potwierdzi wynik poprzedniego badania i zaleci Pani dalsze postępowanie. Można również oznaczyć poziom beta-HCG we krwi - najlepiej zrobić dwa pomiary w odstępie 2-3 dni.