Czy pęcherzyk ciążowy mógł zaniknąć?

Ostatnia miesiączka miałam 5 czerwiec. Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych są trochę nie regularne co 28-25 dni. Dwa dni orzed miesiączka zrobiłam test dwie kreski. Po dwóch dniach również dwie kreski. Zwolniło się miejsce do ginekolog i poszłam w 4 tyg. Na usg był widoczny pęcherzyk ciążowy 0.66 cm. Tydzień później poszłam znowu w 5 tyg i już nie było niż widać. Czy mógł pęcherzyk tak o zniknąć ? Bez żadnych plamien ? Czy lepiej pójść skonsultować z innym lekarzem ?
KOBIETA, 30 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zdaniem naszej ekspertki pęcherzyk ciążowy nie może sam zniknąć, chyba, że dochodzi do poronienia. Jeśli więc nie jest możliwe uwidocznienie go w jamie macicy, to najprawdopodobniej doszło do poronienia. Zazwyczaj jednak objawia się ono dolegliwości bólowymi brzucha oraz plamieniami bądź krwawieniami.

W obecnej sytuacji warto udać się ponownie do ginekologa, który potwierdzi wynik poprzedniego badania i zaleci Pani dalsze postępowanie. Można również oznaczyć poziom beta-HCG we krwi - najlepiej zrobić dwa pomiary w odstępie 2-3 dni.

Podobne pytania umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zanik-pecherzyka-czy-poronilam, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pusty-pecherzyk-ciazowy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-pecherzyk-ciazowy-to-ciaza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.