czy pić kawę, jeśli po jej wypiciu mam niższe ciśnienie?

Witam Mam 42 lata i od kilku dni zauwazylem ,ze po wypiciu kawy mam nizsze cisnienie niz przed . Wczorajszy pomiar 123/78 po wypiciu slabej kawy spadlo na 120/78 . Dzisiejszy pomiar 120/71 po wypiciu mocnej kawy spadlo na 110/75 . Prosze o jakas podpowiedz co mam zrobic ? - ewentualnie czy wogole mam ja pic w takim razie ?

Witam!
Kawę się pija dla przyjemności, a nie w celach terapeutycznych. Przedstawione przez Pana wartości ciśnienia krwi mieszczą się w granicach normy i nie ma powodu do niepokoju. Jeżeli jednak odczuwa Pan lęk lub niepokój wewnętrzny, a nie jest fanatykiem "czarnej używki", to niech Pan zwiadowczo na tydzień zaniecha picia kawy i kontroluje ciśnienie krwi i tętno.
Powodzenia.
W. Łuczkowski.