Czy picie alkoholu może powodować tycie?

witam. czy picie alkoholu moze powodowac tycie? dodam tylko ze ja zawsze bylam chuda. od wielu lat waga byla 42-44 kg. teraz jest 47-8 a jak na mnie to cod. jem normalnie. co jeszcze zauwazylam to zaczynam widziec siwe wlosy. a mam tylko 27 lat. ostatnio mam troche problemow i troche przesadzam z piciem. i tylko z tym widze zwiazek mojej wagi. prosze o pomoc co to moze byc

Witam,

Alkohol należy do grupy produktów wysokokalorycznych. 1 gram czystego alkoholu dostarcza 7 kcal, np. piwo ciemne 330 ml ma aż 250 kcal. Patrząc na to, że wraz z wiekiem zmniejsza się tempo metabolizmu, nadmiar takich produktów jak alkohol, fast foody, słodycze, słodzone napoje itd. przy nieuregulowanej diecie zawsze będzie odkładał się w organizmie i to najczęściej w postaci tkanki tłuszczowej.
Odpowiadając jednoznacznie na Pani pytanie: alkohol przy nieuregulowanej diecie i braku aktywności fizycznej może powodować tycie.

Pozdrawiam,
Kamila Kończak
http://www.activ-diet.pl